Elleve mennesker ble skadet i Canada da en grizzlybjørn gikk til angrep

Grizzlybjørn angrep elever og lærere i Canada

Elleve ble skadet, to av dem kritisk, da en grizzlybjørn angrep lærere og elever på en gangsti i British Columbia i Canada.

Publisert

Angrepet skjedde torsdag ettermiddag i Bella Coola, over 400 kilometer nordvest for Vancouver.

Den aggressive bjørnen var torsdag fortsatt på frifot, ifølge myndighetene i området, Nuxalk Nation. Politi og naturvernmyndigheter er på plass i området.

– Tjenestemennene er bevæpnet. Hold dere innendørs og unna hovedveien, skriver de i et innlegg i sosiale medier.

Tilstanden for to er kritisk og alvorlig for to andre, opplyste nødetatenes talsmann Brian Twaites. De øvrige ble behandlet på stedet.

Veronica Schooner, en av foreldrene til barna som var på tur, sier at mange mennesker prøvde å stoppe bjørneangrepet, men at en mannlig lærer «tok hele støyten» og var blant personene som ble fraktet bort fra stedet med helikopter.

Hennes ti år gamle sønn var i nærkontakt med bjørnen, men klarte å løpe vekk. Schooner sier det var fjerde- og femteklassinger i gruppen som ble angrepet.

Powered by Labrador CMS