Pensum
Fra litteraturen
Påskenatt i snøhule
Påskenatt var Kari og jeg kommet langt vest og litt sønnenfor Flakevannet under Hallingakarvet. Her fikk datteren min på 14 år sin virkelige snedåp.

Påskenatt i snøhule
Denne artikkelen er et redigert utdrag fra en artikkel (Det var en gang) i boka «Friluftsliv», bind 1, som ble utgitt av Blix Forlag, Oslo i 1939. Artikkelen handler om en skitur fra en av «Jotunheimens nybygde slott» til Finse som Gran, sammen med sin 14-årige datter, foretok en gang i 1920-årene. Språket er moderert til dagens skrivemåte av Steinar Væge i redaksjonen i Friluftsliv.
Du må logge inn for å lese videre
Logg inn Jeg abonnerer på magasinet Friluftsliv, og ønsker gratis tilgang til nettutgaven! Jeg ønsker å abonnere* på magasinet Friluftsliv med gratis tilgang til nettutgaven!* Som ny abonnent for et år eller mer mottar du en velkomstgave, lue i merinoull fra Aclima til en verdi av 399,- med første nr.