Film - Rogaland på langs

Lagt til: mandag 20. september 2010 07:56

I sommernummeret av Friluftsliv kunne du lese om Kjetil Ydstebø og Kristian Reinskau Knudsen som gikk Rogaland på langs. Nå kan du også se film fra langturen.

Det er på guttenes egen nettside www.turfilm.no at den drøyt 23 minutter lange filmen fra eventyret ligger. Om du bruker litt ekstra tid på disse sidene finner du også flere artikler og filmer fra variert friluftsliv. Kristian er for tiden stasjonert som grensejeger i Sør-Varanger, og oppdaterer med mer eller mindre jevne mellomrom om hvordan det livet er. En ting er i alle fall sikkert; disse to kommer vi til å få høre mye mer fra i årene som kommer.

Klikk på bildet for å se filmen.

00293

Søk

Nyhetsbrev

Godbiter fra bladet

  • Grønland - del 1

    Friluftsliv på Grønland er mye mer enn innlandsisen. I en serie satte vi fokus på de mange alternativene. Først ute var Marit Holm som tok for seg Diskobukten.

    Grønland - del 2

    Andre del av vår serie om friluftsliv på verdens største øy tar for seg de sommerlige turmulighetene i området rundt Kangerlussuaq - den lange fjorden.

    Grønland - del 3

    Grønlands østkyst byr på fantastiske muligheter for padling. Vi inviterte en ringrev til å beskrive en tur langs brefronten.

    Grønland - del 4

    Austmannadalen var stedet Nansen kom ned etter sin jomfrukryssing av innlandsisen på Grønland. Vi har fulgt etter i hans fotspor.

    Sarek - Nordens største villmark

    Sarek Nasjonalpark i Sverige er kjent for sine kjempeelg og en tallrik bjørnebestand. Vi dro dit på vinteren, når bjørnen ligger i hiet og elgen har flyttet ned i lavlandet.

    Børgefjell i -40oC

    Vi satte kursen inn i Børgefjell ei nyttårshelg. Det skilte over 50 grader mellom varmeste og kaldeste temperatur. En skikkelig storm fikk vi også med oss. En tur å huske på...

    Med kajakk på Svalbard

    Mange har snakket om å padle rundt Spitsbergen. Noen få har prøvd. Enda færre har klart det. Store opplevelser får man uansett i Norges nordligste villmark.

    På ski over Alaska

    Bengt Rotmo og Are Johansen krysset Alaska på ski, langs ruta for hudeløpet Iditarod. I løpet av 72 dager opplevde de kontrasten i "Det store landet".

    Alvdal Vestfjell

    Øst for Rondane finner du Alvdal Vestfjell. Her ligger mulighetene til rette for flotte, turopplevelser. Vi tok med teltet og dro på vintertur.