Magasinet Natur og Foto invitérer til fotokonkurranse

Lagt til: tirsdag 15. november 2011 08:38

Det norske fotomagasinet Natur og Foto har startet tidenes nordiske fotokonkurranse. Nå kan du sende inn dine nordiske bilder og delta i konkurransen.

 

Norsk natur og dyreliv er noe av det mest spektakulære i hele verden. I den anledning har magasinet Natur og Foto startet opp en fotokonkurranse som gjelder for bilder tatt i  Norge(Svalbard), Sverige, Finland, Danmark, Island, Færøyene og Grønland. 

Konkurransen er internasjonal og så lenge du leverer bidraget ditt innen 15. Januar 2012, kan du bli med i trekningen. Du kan delta i flere klasser, og noen av dem er "Fotoreisen" , "Truet nordisk natur" og "Årets nordiske landskapsbilde". Den overordnede vinneren av alle klassene vinner prisen for "Nordens naturfotograf 2012". Natur og foto har også laget en klasse for den yngre garde, "Nordens unge naturfotograf", som gjelder for deltakere under 18 år.

Magasinet skriver om målsetningen på sin nettside: 

 

Målet vårt med konkurransen er at enda flere skal bli glade i den fantastiske naturen som omgir oss. Gjennom bilder, utstillinger, bøker og reportasjer håper vi å nå ut til folk. Mottoet vårt er:

”Det du blir glad i, vil du også verne om.”

Vi ønsker at konkurransen skal pirre fotolysten til enda flere. Og at engasjementet for naturfotografiet styrkes.

Det koster 200 kroner å delta i konkurransen. Det er gratis for deltakere under 18 år.

Les mer om konkurranse og reglementet på Natur og Foto´s nettside

erets_unge_naturfotograf_Halvor_Klareng

Vinnerbildet i klassen "Nordens unge naturfotograf 2011".  Foto: Halvor Klareng

 

 

 

Søk

Nyhetsbrev

Vi kårer Norges fineste tur

norges_fineste

2012-3

Blogger vi følger